Електромагнітний замок - у чому особливості та де краще використовувати?
Електромагнітні замки - найпоширеніші механізми захисту від злому чи використання приміщення сторонніми особами.
Електромагнітний замок кожен із нас використовує щодня (хоч і не замислюється про це). В основному, це вуличний замок, встановлений на вхідні під'їзні двері. Відкривають його за допомогою маленької пульт-кнопки.
Яка будова цього замикального механізму? Все просто: з електромагнітного корпусу замка із сердечником, а також металевої пластини, закріпленої на двері. Магнітні властивості він отримує, коли електричний струм проходить через провід, намотаний на сердечник із металу (соленоїд). Під дією електричного струму утворюється невелике магнітне поле, яке притягує металеву пластину до корпусу, і тримає двері міцно зачиненими. При використанні спеціального ключа цю дію можна зупинити та відчинити двері.
Електромагнітний замок: види
Сьогодні можна вибрати та придбати пристрій з-поміж різних варіантів. Попри всю простоту, цей замок добре виконує свої основні функції та повністю виправдовує свою ціну.
- Електромагнітний замок, для відкриття якого використовують ключ, підносячи його до панелі. У разі відключення електрики, двері залишаються відчиненими, а це не є безпечно.
- Електромеханічний - замок, відкрити який можна і простим, і електронним ключем. Така технологія більш універсальна, якщо потрібен високий рівень надійності.
- Електрична засувка, яка працює за принципом електромагнітного замка. Але у разі відсутності електрики, двері залишаться зачиненими.
Який із механізмів купити для свого майна? Покупець повинен орієнтуватися на місце встановлення, наявності проблем з електрикою, а також відповідної ціни на пристрій.
Переваги
Універсальність електромагнітного замка в комбінації з ключем-брелком дозволяє використовувати його на будь-яких дверях.
Серед плюсів:
- даний механізм відрізняється високою зносостійкістю і тривалою експлуатацією, адже його конструкція проста (плюс повна відсутність дрібних деталей, що рухаються);
- стійкість до фізичного злому за допомогою брухту або ударом;
- легкість у використанні: достатньо лише прикласти пульт/кнопку, і двері відчиняться;
- можливість багаторазового використання, причому цей факт ніяк не впливає на коректну "працездатність";
- доступна ціна, адже на ринку представлений широкий асортимент продукції;
- просте встановлення;
- ймовірність того, що замок заклинювати зводиться до нуля.
Недоліки
Навіть при великій кількості позитивних характеристик варто згадати про мінуси:
- працювати електромагнітний замок може лише при постійному електропостачанні (електрики немає - двері відчинені);
- деякі моделі купити буде недешево;
- для забезпечення безпеки, коли відключили електрику, необхідно задуматися про альтернативне джерело живлення.
Де використати?
Для замикального механізму цієї категорії немає обмежень щодо монтажу та експлуатації. Вибір залежить від того, наскільки користувачеві важливі надійність та легкість користування. Найбільш доступні за ціною замки електромагнітної дії встановлюють на під'їзних дверях, воротах або хвіртці приватних будинків. Використовуючи домофон можна дистанційно подати сигнал для відкриття.
Електромагнітний замок можуть розміщувати й на дверях гаража, які можна відчинити за допомогою спрямованого на них брелока. Це досить зручно робити, навіть під час руху, перебуваючи в машині.
В офісних приміщеннях цей замок встановлюють додатково із системою контролю доступу, щоб контролювати співробітників (фіксувати час приходу на роботу та кількість запізнень) або навпаки обмежити для когось доступ.
Вибрати та купити його можна онлайн (допоможе зекономити час) та офлайн - якщо потрібна консультація фахівця.